Til hovedinnhold

Musikk, reise og kultur - halvårskurs vår

Søk på linja

Er du musikkinteressert, glad i å høre på musikk, liker å reise eller vil lære å lage og spille inn dine egne låter? Da er et halvår på musikk, reise og kultur perfekt for deg!

Mange opplever musikkglede ved å høre på musikk, lage sin egen spilleliste på Spotify eller gjennom å se og høre andre spille et instrument eller en konsert. Andre opplever musikkglede ved å skrive sin egen låt, forme sin egen tekst, finne sitt eget inntrykk, gå i studio og spille inn og publisere den på Spotify etterpå.

På musikklinja ønsker vi å hjelpe deg å oppleve musikkglede, uavhengig av hvor mye du kan, hvor mye du har spilt, hva slag musikk du liker og hvilke mål du har med musikken.

I tillegg til å dyrke din egen og andres musikkglede skal vi ut på reise. Vi skal besøke London og alt hva byen har å by på! I forkant av turene dykker vi ned i Londons musikkultur og musikkspråk. Når vi drar, oppsøker vi steder og opplevelser som gir oss musikalsk innblikk og glede. Det sosiale er også viktig. Det å være på tur sammen har stor verdi og vi blir kjent med hverandre på en spesiell måte.

Her er noe av det du kan være med på og lære:

Linja passer for deg som er musikkinteressert.

Dette vil du lære

  • Forskjellige musikkulturer
  • Musikkglede
  • Låtskriving
  • Innspilling og produksjon av egne låter
  • Å arrangere konserter og eventer

Våre forventninger til deg

Vi forventer at du skal være positiv både til klassens aktiviteter og til dine medelever både på linja og i det store skolefellesskapet.

Haugetun er skolen for deg som ønsker et annerledes år. En skole uten fasit!

Hos oss kan du realisere sider av deg selv du ikke visste fantes, gi liv til drømmene dine og få venner for resten av livet.

Et bredt linjetilbud, dedikerte lærere og et nydelig nærområde bidrar til å gi deg et uforglemmelig år!

Linjer ved skolen

Les mer om skolen

Fra kr 60 000,-

Inkludert

  • Undervisning
  • Mat og rom på skolen
Minimumspris for linja 60 000,-

Lån og stipend

Summen du må dekke selv 60 000,-
(12 000,- per måned)
Når du takker ja til skoleplassen må du betale et administrasjonsgebyr på rundt 2500 kroner. Resten av summen betaler du månedsvis gjennom skoleåret. Nærmere informasjon får du fra skolen.

Dette utstyret får du låne av skolen

  • Profesjonelt lydstudio
  • Instrumenter

-

Søk på linjaMer om skolenSkolens nettside

Fra bloggen

Aurora trengte en pause fra videregående. Stortrives på folkehøgskole

Etter to år helsefag på videregående, trengte Aurora et avbrekk før lærlingtid. En rådgiver anbefalte henne folkehøgskole, noe som ble full klaff.

Les mer på bloggen ▷

Få gratis skolekatalog i postkassa!

Få katalog med full oversikt over alle folkehøgskoler i posten. Bli kjent med skolene i ro og mak, og diskuter med venner og familie!

Bestill katalogen

Linjer som ligner på denne

Reis Afrika, vår 2024

Rødde folkehøgskole – Trondheim
Halvårskurs vår15 t/ukeKristen

Musikkproduksjon (vår-24)

Vefsn Folkehøgskole - Toppen
Halvårskurs vår15 t/ukeFrilynt

Dans Idrett, vår 2025

Sunnfjord Folkehøgskule
Halvårskurs vårKristen

H2Ø - HAVkajakk, Håndverk, Øyliv (vår 2024)

Øyrekka folkehøgskole
Halvårskurs vår15 t/ukeFrilynt

Sør-Amerika Xplore Vår 24

Ålesund Folkehøgskole
Halvårskurs vårKristen

Friluftsliv LETT (vår-24)

Vefsn Folkehøgskole - Toppen
Halvårskurs vår15 t/ukeFrilynt

Volleyball jenter, vår 2025

Sunnfjord Folkehøgskule
Halvårskurs vårKristen

Vår 2024 - halvårskurs

Kristiansand folkehøgskole
Halvårskurs vår15 t/ukeKristen

Friluftsliv X // Norge - Fjell, fjord og hav

Møre Folkehøgskule
Halvårskurs vår15 t/ukeFrilynt

Konkurranseinstinkt - vår 24

Toten Folkehøgskole
Halvårskurs vårFrilynt

Ski og skred, vår 2024

Alta folkehøgskole
Venteliste
Halvårskurs vårKristen

Animasjon // Japan - Manga & Anime

Møre Folkehøgskule
Halvårskurs vårFrilynt