Mandatory: Yes
Price: Included in course price
Duration: 5 dager
Meals included per day: 3
Musikk, teknologi og historie i Europas kreative smeltedigel!
Berlin er en by som aldri står stille – et av Europas viktigste sentre for musikk, teknologi og kreativ nyvinning. På studieturen får du oppleve et unikt møte mellom faglig påfyll og byens pulserende kulturliv.
Gjennom vårt samarbeid med Ableton, er vi selvfølgelig hjertelig velkommen til hovedkontoret. Her får vi en eksklusiv omvisning og innsikt i hvordan programvaren som har revolusjonert moderne musikkproduksjon utvikles. Bekjentskapene vi stifter her, er et nettverk du kan yte godt av fremover i karrieren din.
På Schneidersladen Har vi workshops i modulær og analog synthesis – en opplevelse som gir praktisk erfaring og inspirasjon til egne produksjoner og musikk. I tillegg drar vi på konserter og klubbkvelder, fra techno og elektronika til indieband og klassiske ensembler – alt som gjør Berlin til en verdensmetropol for musikk. Noen ganger hender det at vi har masterclasses med forskjellige artister og produsenter også.
For å forstå hvorfor Berlin er blitt et flaggskip for kreativ teknologi, er det viktig at vi også forstår historien. Gjennom guidet sykkeltur, museumsbesøk og byvandringer får vi oppleve byens dramatiske og mangfoldige historie på nært hold.
Samlet gir dette en studietur som både styrker den faglige utviklingen og gir en dypere forståelse for hvordan kultur, historie og teknologi former musikken vi lager i dag.
