
Tallene varierer ikke mye fra år til år, ifølge informasjonsrådgiver ved Folkehøgskolene, Julie Byberg-Harbo.
Hele 86 prosent er fornøyde med folkehøgskoleåret de har bak seg, viser freske tall.
– Dette er fantastiske tall. Det viser hvor mye folkehøgskoleåret betyr for de som går der, sier Julie Byberg-Harbo, informasjonsrådgiver ved Folkehøgskolene.
I år har omtrent 7000 elever gått på folkehøgskole. Hvert år utfører Folkehøgskolekontoret en undersøkelse på starten og slutten av skoleåret.
– Som regel er elevene veldig fornøyd. Tallene varierer ikke mye fra år til år, sier Byberg-Harbo.

Julie Byberg-Harbo, informasjonsrådgiver ved Folkehøgskolene, er glad så mange er fornøyd med skoleåret.
Les også:
Trym Visnes (21) fra Bergen er akkurat ferdig med et år på Ringerike folkehøgskole. Han er utrolig fornøyd med året.
– Jeg har alltid villet gå på folkehøgskole. Gjennom året har jeg blitt mer tilpasningsdyktig, både når det gjelder personer og sosiale settinger, sier han.
Neste år skal han flytte til Oslo med to kompiser fra folkehøgskolen.
– Året på folkehøgskole har gitt meg mange nyttige erfaringer til senere, sier Visnes.

– Mange unge kjenner på stress og press av både et tøft skoleløp og sosiale medier. Et år på folkehøgskole kan gi dem et pusterom fra det, sier Byberg-Harbo.
Hun mener folkehøgskolene aldri har vært viktigere.
– Folkehøgskolene har løpende opptak fram til skolestart i august. Dersom noen blir skuffa rundt Samordna opptak, er det fortsatt muligheter, sier hun.

Les elevenes beste tips etter et år på folkehøgskole!

50 år etter året på Bakketun Folkehøgskole, går gamle klassekamerater sammen om å forvalte et millionfond støttet av forretningsmann, industrieier og tidligere folkehøgskoleelev Kjell Inge Røkke.

Skal du være elev på en av friluftslivslinjene til høsten? Da har du sikkert oppdaget at du trenger diverse utstyr som egner seg på tur. Lærere og tidligere elever har delt sine tips til hva du bør pakke med deg, og hva som kan bli liggende hjemme.

Kong Harald har gjennom et langt liv i tjeneste for Norge vært en samlende skikkelse og en konge med stor nærhet til menneskene. Folkehøgskolene takker for hans innsats, varme og engasjement for fellesskapet.

Det er noe mange lurer på før de skal begynne på folkehøgskole. Vi har spurt tidligere elever om deres erfaringer med å ha en romkamerat.

Blir det Norgesferie i sommer? Da bør du sjekke mulighetene for å…

Har du enda ikke søkt folkehøgskole? Da har du muligheten nå. Folkehøgskolenes…

Det er dessverre en stor misforståelse ute og går: Mange tror at…

Les elevenes beste tips etter et år på folkehøgskole!

Det er noe mange lurer på før de skal begynne på folkehøgskole.…