
- Folkehøgskolen 69 Grader Nord
- Telefon: 91 77 07 98
- E-post: kontakt@69nord.no
- Kurslengde: Helårskurs
- Studietur for linja: Ski-og pulktur i Troms
- Studietur for skolen: Kick-off 69 Grader Nord, Oppdrag Arnøya, Mørketidstur, Camp Bjorelvnes
- Verdigrunnlag: KristenDe kristne folkehøgskolene har et kristent verdigrunnlag. De er eid av, eller knyttet til, kristne organisasjoner eller trossamfunn. De vil gjerne ha elever med ulike interesser og livssyn.
-
Tilbyr: VegetarDe fleste skoler tilrettelegger for matallergier og andre behov. Ta gjerne kontakt med skolen.
- Sted: Malangen/Tromsø
- Oppstartsdato: 21.08.2023
- Pris: fra 125 000,-
- Følg linja på Facebook
- Følg linja på Instagram
- Følg linja på Youtube
- Følg linja på TikTok
Er du glad i hunder og drømmer om din egen? Da er hundelinja noe for deg! Her får du din egen alaskan husky, du er med å drifte skolens kennel med klassen og får masse praktisk erfaring i hundehold!
Våre alaskan huskier liker seg like godt ute i naturen, som inne på sofaen. På Hundelinja vil du først og fremst lære alt om daglig stell, foring og trening av en kennel med huskyer, samtidig som du blir ekstra godt kjent med elevhunden din gjennom året. I tillæg vil du bli introdusert for arbejdshunder herunder: redningshunder, besøkshunder, jagthunder, sledehunder m. flere.
Du og elevhunden din får masse opplevelser i naturen, både korte og lange turer. Du får mengdetrening i hverdagslydighet slik at dere blir trygge på hverandre i enhver situasjon. Huskyene er ikke bare brukshunder de er også våre beste venner, og derfor er de selvfølgelig velkomne inn på sofaen i klasserommet når vi har teori eller hvis du trenger en kosestund på kvelden.
Året på Hundelinja innebærer:
- Egen elevhund av racen Alaskan Husky - tildelt av skolen
- Opplæring og ansvar for å ta vare på hunden din gjennom året
- Kunnskap om hundehold, dagstell, adferd, helse, ernæring, utstyr og trening
- Masse tid sammen med hunden din, noe som er godt for både kropp og sjel
- Finnmarksløpet der vi jobber som frivillig
- Troms Quest der vi er medarrangør
- Toppturer med hund i Troms
- Skogsturer med hund
- Solodøgn med hund
- Hytte til hytte - Langtur med fjellski, pulk og hund i Troms
- Snørekjøring
- Bålfyring og generelt friluftsliv
- Kunnskap om bruk av magebelte, sele og tilhørende utstyr
- Kickbike
- Sledekjøring
- Kos i massevis!