The liberal folk high schools are built on values that are not based on one particular belief. They encourage students with different interests and beliefs to apply.
Food: Vegetarian
Most schools will accommodate food allergies and other dietary needs. If you have questions, please contact the school directly.
Her blir du en del av et lag fra første stund. Vi er dedikerte til å pushe deg, utvikle deg, og få deg til å skinne - på banen og utenfor. Som lag skal vi sprenge grenser, dele gleder og feire hverandre og sporten vi elsker!
Toppmoderne fasiliteter som:
Godt utstyrt styrkerom
Håndballhall
Gymsal
Hver dag er en mulighet til å vokse, både som håndballspiller og menneske! Vi kan tilby seriespill for gutter i 3. divisjon, og spill i 4. divisjon for jenter.
Tidligere landslagstrener Christian Berge kommer innom for å inspirere deg og lære bort sine kunster.
Klar til å bygge vennskap og dele verdens beste sport med et unikt fellesskap? Da er du hjertelig velkommen hit til Skogn folkehøgskole - stedet som ikke bare er en skole, men et hjem.
Tre ukers studietur til Brasil med brasiliansk kultur og håndball i en herlig blanding.
Besøk på barnehjemmet Abrac utenfor storbyen Sao Paulo. Vi bor sammen med barna. Det er en spesiell og god opplevelse å se hvor glade de er for at vi er der, og hvor lette de er til sinns og å se at de setter stor pris på de små tingene som vi tar for gitt.
Vi drar også ut på en på en felles utflukt der vi leier et basseng og en flott grillplass. Videre drar vi til Santos, Brasils største havneby. Der møter vi gode lag i håndball, både innendørs og i beach-håndball. Vi besøker Neymar JR Institute, en skole for favela-barn som Neymar JR har etablert, han er vokst opp i dette området. Vi er også innom Santos FC fotballmuseum, der Pele og Neymar er de mest kjente spillerne fra Santos.
Deretter går turen til Rio de Janeiro . Rio de Janeiro er bygget på og mellom topper og koller som løfter byen ut av Atlanterhavet og gir en mektig virkning av kontrast mellom hav og fjell. Vi ser kjente landemerker som Jesus-statuen og Sukkertoppen, og vi besøker Sør-Amerikas største favela Rocinha og ser en fotballkamp på Estadio do Maracanã. Vi spiller selvfølgelig beach-håndball på Copacabana, det gir deg minner for livet.
Til slutt besøker vi Ihla Grande, en magisk bilfri øy og en stor kontrast til Rio de Janeiro. På Ihla Grande blir det dagstur med snorkling, og vandring til en av verdens ti beste strender, Lopez Mendes.
Bli-kjent-tur
Mandatory: Yes
Price: Included in course price
Duration: 4-5 dager
Bli-kjent-turen har akkurat det formålet som navnet antyder. Dette er en tur med tradisjonelt norsk friluftsliv. Turen er på enten fire eller fem dager, alt etter evne og lyst.
De letteste turene har mye vekt på det sosiale og her blir du busset til hyttedøren hvor du tilbringer natten i en seng. På de mer primitive turene går det i toppturer, sjøturer eller kanoturer. Den hardeste turen er utfordrende, men alle som vil klarer å gjennomføre den, og normalt bruker vi både kano, kajakk og kanskje bruksbåter i løpet av denne uken.
Turene går til lokale hytter, en tur med fokus på havfiske med flotte lokaliteter, kanotur i Forra naturreservat. Vårt mål med disse turene er at man blir godt kjent på kryss og tvers av linjer, avdelinger og at man blir tryggere på medelever og ansatte etter turene.
Blåtur
Mandatory: Yes
Price: Included in course price
Duration: 1 uke
Blåturen er en tur som holdes helt på tampen av året og planlegges kun uker før avreise. Her er det igjen mye vekt på det sosiale med noen overraskelser underveis. Som navnet antyder så er det en BLÅ-tur, altså vil du ikke vite hvor du ender opp, eller hva du skal gjøre.
Gymnastics
We train calisthenics, balance and coordination. We'll take some fieldtrips to the gymnastics gym in Levanger, where we learn flips and utilizing the various gymnastics apparatus.
Perfect for daredevils and for generalized strength and mobility.
Sted: Our school is located by the Trondheimsfjord, 70 km north of Trondheim, Levanger is the nearest city. The airport Trondheim Lufthavn Værnes is only 40 minutes away, and the train stops almost at our door step. Recreational areas nearby: the fjord, idyllic lakes, forests and mountains. Nice area for bicycling, hiking and swimming.
Skolen og elevene: Our capasity is currently 95 students, age from 18 into the twenties.
A year at a Norwegian folk high school provides an unique opportunity to live and work together with other young people, as well as learning subjects of special interest to you. There are no exams nor grades at Skogn folkehøgskole, the focus is on practial, hands-on learning.
You can apply for major subjects whithin this themes: