Utforsk verden, skap og vær kreativ!
Du får laget ting du kan bruke resten av livet, som keramikk kopper, glass, klær og mye mer
Du får reise til Japan og utforske, lære og oppleve både Osaka og Kyoto.
Du foretrekker en praktisk hverdag der du har mye frihet innenfor rammene.
Klasserommet er der vi bruker mest tid, og klasserommet består også av verkstedene som hører til. Vi har symaskiner og stoffrom, leire og metallrom, maling og sprayrom. Alt ligger til rette for deg, og det du ønsker å lage.
Ukene består av du får en oppgave presentert, og får inspirasjon og innblikk i hvordan dette kan gjøres. Du kan følge en mal og lage din egen versjon, eller du kan la deg inspirere og flyte, og lage det du vil innenfor oppgaven sin ramme.
Innimellom det kreative, finner vi attraksjoner og program til turene vi skal reise på. Samtidig vil vi også lære litt om kulturen og litt historie til de stedene vi skal besøke.
Dere er også så heldig å få møte selveste Ivan Storm Juliussen dette skoleåret. Han skal ha sin siste kunstutstilling, og har lovet oss et 2 timers foredrag, og tilgang på kunstutstillingen hans, som skal være i nærheten av skolen. Ivan Storm Juliussen, er en anerkjent kunstner, kjent for sine marinemalerier og landskapsuttrykk i olje på lerret. Kunsten hans finner du over hele landet, noe henger blant annet på slottet. Han er også en kjent musiker og TV-profil.