
- Øyrekka folkehøgskole
- Telefon: 489 40 900
- E-post: post@oyrekkafhs.no
- Kurslengde: Halvårskurs vår
- Verdigrunnlag: FrilyntDe frilynte folkehøgskolene har verdigrunnlag som ikke tar utgangspunkt i ett bestemt livssyn. De vil gjerne ha elever med ulike interesser og livssyn.
-
Tilbyr: VegetarDe fleste skoler tilrettelegger for matallergier og andre behov. Ta gjerne kontakt med skolen.
- Miljøsertifisering:
Grønt flaggInternasjonal sertifisering for skoler som har opplæring i miljø.
- Sted: Mausund, Frøya, Trøndelag
- Oppstartsdato: 04.01.2024
- Linjefag: 10 timer/uke
- Pris: fra 78 000,-
- Følg linja på Facebook
- Følg linja på Instagram
FriHAVsliv er for deg som lengter etter naturen. Skoleåret på Øyrekka folkehøgskole kommer til å bli aktivt og du får virkelig bli kjent med deg selv og naturkreftene.
Ønsker du å tilbringe store deler av året i kajakken? Drømmer du om å fridykke etter kamskjell? Eller kanskje fiske etter de største fiskene på storhavet? Da er du kommet til riktig plass!
Frihavsliv tilbyr noe av det beste innen maritim aktivitet og friluftsliv. Du vil få et år fylt med hav-aktiviteter, utfordringer og gode naturopplevelser. Det er stor variasjon i aktivitetene, og endelig opplegg planlegges i samarbeid mellom lærer og elever. Multisport & Frihavsliv vil garantert gi deg et drømmeår!
Store deler av året tilbringes i sjøen og ute i friluft, ofte i våtdrakt. Du må derfor like å være aktiv. Linja vil blant annet inneholde:
- Fridykking/undervannsjakt
- Padle med havkajakk
- SUP (Stand Up Paddle)
- Coasteering
- Fiske i både fra land og i båt
- Undervannsfotografering
- Studietur til Korsika!
Øyhopping lokalt I løpet av skoleåret vil havørn være en del av hverdagen din, og når vi er ute på tur kan både oter, sel og spekkhoggere bli et vanlig syn. Vi legger opp til hyppige overnattingsturer, alt fra glamping til hengekøye.
I tillegg til aktiviteter vil du også få muligheten til å ta flere kurs innenfor feltet, som for eksempel båtførerprøven, våttkort og PADI dykkersertifikat